پرچم ایتالیا؛ طراحی پرچم

ابتدا برای شناخت یک کشور و نظام حاکم آن باید به دقت به پرچم یک کشور توجه کرد.معانی و مفهوم در پرچم هر کشور می تواند گویا تمام مسائل مهم و طبقه حاکم بر آن کشور می باشد.برای آشنایی بیشتر با پرچم کشور ایتالیا ابتدا رنگ های آن را مورد بررسی قرار می دهیم.پرچم هر کشور نشان دهنده گرایش های سیاسی حزب حاکم در آن و نشان دهنده تفکرات حاکم در آن کشور می باشد. در بیشتر کشورها و در پرچم آن کشور نمادی از مذهب همیشه یک پای ثابت در طراحی پرچم کشور می باشد.گاهی در پرچم های را می توان به گذشته تاریخی آن کشور پی برد.

پرچم ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا دارای تاریخی کهن و قدیمی می باشد که سابقه آن به قرن 12 بر می گردد.در طول تاریخ ایتالیا به دلیل عدم وافق ملی و وجود سلیقه های فکری و مذهبی پرچم ایتالیا با توجه به سابقه اولین پرچم در این کشور اما خیلی دیر ایتالیا به پرچم واحد رسید.

پرچم ایتالیا؛ طراحی پرچم

پرچم ایتالیا در طول تاریخ و گذشت زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است.در واقع می توان به تاریخ غنی ایتالیا در طول تاریخ پی برد و تا زمانی که بر سر یک پرچم واحد به توافق رسیدند.در اوایل قرن 19 میلادی ، در مناطق زیادی از ایتالیا پرچم سه رنگ به رنگ سبز، سفید، و قرمز را به عنوان پرچم رسمی خود انتخاب کردند.این رنگ ها از سه رنگ پرچم فرانسه الهام گرفته شده است. دلیل این تاثیر پذیری از فرانسه به زمان فرمانروایی ناپلئون بر شمال ایتالیا بر می گردد.وقتی که ناپلئون شمال ایتالیا را در اختیار داشت پرچم های فرانسه تاثیر عمیق بر پرچم های رسمی در ایتالیا گذاشت.در نهایت پرچم سه رنگ ایتالیا در سال 1798 میلادی رسماً توسط جمهوری سیسالپین به تصویت و تائید رسید. این تصویب باعث شد که در سرتا سر ایتالیا این پرچم به عنوان پرچم ملی مورد استفاده قرار گیرد.پرچم ایتالیا به شکل مربع و به سه رنگ سبز، سفید و قرمز و به صورت نوارهای عمودی مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

پرچم ایتالیا؛ قرن نوزدهم

در سال 1802 جمهوری ایتالیا کشور که تحت حکمفرمایی و تحت تاثیر فرانسه و ناپلئون بود تشکیل شد و پرچم جدیدی را به عنوان پرچم رسمی خود انتخاب کرد.شکل هندسی پرچم مثل سابق به شکل مربع بود و نوار های عمودی سبز، سفید، قرمز در آن ثابت بودند.اما در طراحی و المان هایی که در پرچم قرار گرفت دچار تغییراتی شد.در نتیجه پرچم جمهوری ایتالیا به رنگ قرمز بود و یک لوزی سفید رنگ در مرکز آن و یک مربع سبز در وسط سفیدی ایجاد گردید.جمهوری ناپلئون ایتالیا در سال 1805 یعنی هنگامی که در فرانسه انقلاب رخ داده بود و ناپلئون بناپارت بر تخت پادشاهی تکیه زده بود به قلمرو پادشاهی ایتالیا تبدیل شد.پرچم پادشاهی مشابه پرچم جمهوری ایتالیا بود.به جز اینکه شکل مربعی آن به شکل مستعطیل تغییر پیدا می کرد.علاوه بر این تغییر کلی در شکل هندسی پرچم عقاب امپراتوری فرانسه و شخص ناپلئون به پرچم اضافه گردید.این پرچم در طول حکومت ناپلئون و تا سال 1814 نیز پرچم رسمی ایتالیا بود و در تمامی مراکز نظامی و بازرگانی مورد استفاده قرار می گرفت.

پس از،نابودی حکومت ناپلئون در فرانسه پرچم رسمی ایتالیا در آن زمان از بین رفت . در همین سال پرچم سه رنگ به نوارهای عمودی سبز، سفید، قرمز دوباره به عنوان پرچم اصلی ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت با این تفاوت که در بعضی از مناطق  در وسط پرچم طرح و ها و نماد های مناسب با منطقه خود به پرچم اضافه کردند. اما چیزی که در پرچم ایتالیا در آن دوران ثابت بود و نشانه وحدت بیشتر در ایتالیا بود همان سه رنگ زمینه در پرچم کشور ایتالیا بود.

پرچم ایتالیا

پرچم ایتالیا

زمانی که رم به عنوان پایتخت پادشاهی در ایتالیا انتخاب شد یک تاج پادشاهی که نشانگر حکومت شاهنشاهی در ایتالیا بود و در آن زمان کشور ایتالیا توسط شاه ویتوریو امانوئل دوم به تخت نشسته بود به پرچم اضافه گردید.در طراحی پرچم ایتالیا نماد تاج و نماد ساوویا در پرچم ایتالیا باقی ماند و این طراحی در پرچم ایتالیا تغییری نکرد.ایتالیا در سال 1946 و پس از انقلاب از سلطنت تبدیل به جهموری شد و این یعنی پایان سیطره فرانسه بر ایتالیا بود.ایتالیا بعد از تبدیل شدن به جمهوری دست به تغییرات در پرچم خود زد و تمامی نماد ها را از پرچم خود حذف و فقط نوارهای عمودی در پرچم را به عنوان پرچم نهایی و رسمی کشور خود انتخاب کرد.دلیل این انتخاب این بود که ایتالیا را یک پارچه و فارغ از هرگونه تاثیر و یا نشان دادن شهری خاص در ایتالیا باشد.پرچم ایتالیا جدید نمایانگر ایتالیا متحد و یک دست شده بود.

رنگ پرچم؛ پرچم ایتالیا

تمامی کشورهای در طراحی پرچم خود معانی و مفهموم رنگ های به کار رفته در پرچم را در اولویت قرار می دهند. میتوان تمامی معانی فرهنگی و قومی که در یک کشور جریان دارد با مشاهده رنگ پرچم آن کشور متوجه شد.همان طور که در بالا به این مساله اشاره شد که رنگ های به کار رفته در پرچم ایتالیا همگی متاثر از پرچم فرانسه بود اما رنگ اصلی آبی پرچم فرانسه جای خود را به رنگ سبز که نشانی از گارد میلان بود داده است.رنگ های پرچم ایتالیا را به چند روش متفاوت می توان مورد توجه قرار داد.رنگ سفید پرچم ایتالیا نشان دهنده از ایمان که مرکز آن را در کشور خود می دانستند یعنی واتیکان.رنگ قرمز که نشان دهنده ی نیکوکاری در این کشور می باشد.نیکو کاری در کشور ایتالیا یکی از مهم ترین شاخصه های انسانی می باشد.

از دیگر معانی که برای پرچم ایتالیا نیز استفاده می شود این است که معنی رنگ سبز ان را به عنوان نماد و منظره سرسبز منقطه ایتالیا و اطراف رشته کوه های آلپ دانست.رنگ سفید به عنوان نماد و یکی از نشانه  های برف در رشته کوه های آلپ و قرمز را نشانه ای و نمادی از خونریزی در راه انقلاب و استقلال کشور ایتالیا دانست.تمامی این نشانه را می توان در روحیه ایتالیایی ها یافت ایتالیایی ها با داشتن روحیه ای وحدت و وطن پرستی در بین مردمان جهان زبانزد هستند.

شرکت ایران پرچم فروش پرچم کشور ایتالیا و با تولید پرچم ایتالیا یکی از مجموعه های است که می تواند تمامی نیاز های شما به پرچم را رفع کند.برای خرید پرچم کشور ایتالیا کافی است تا با کارشناسان فروش شرکت ایران پرچم تماس گرفته و نسبت به خرید پرچم کشور ایتالیا خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *