پرچم ایتالیا

ابتدا برای شناخت یک کشور و نظام حاکم آن باید به تاریخچه پرچم یک کشور توجه کرد.معنی و مفهوم در پرچم هر کشور گویا تمام مسائل مهم و طبقه حاکم بر آن کشور می‌باشد.برای آشنایی بیشتر با پرچم کشور ایتالیا ابتدا رنگ‌ پرچم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.پرچم هر کشور نشان دهنده گرایش سیاسی حزب حاکم و نشان دهنده تفکرات حاکم بر آن کشور می‌باشد. در طراحی پرچم اکثر کشورها نماد و نشانه‌ای از مذهب همواره پای ثابت بوده است.تاریخ و سرگذشت یک سرزمین نیز همواره در طراحی پرچم کشورها تاثیر گذار بوده است. در این مقاله به پرچم ایتالیا و تاریخ آن خواهیم پرداخت. پرشین پرچم تولید کننده پرچم کشورها در ابعاد مختلف، برای ثبت سفارش خرید پرچم با شماره زیر تماس حاصل نمائید.

مرکز تماس پرشین پرچم

تاریخچه پرچم ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا دارای تاریخی کهن و قدیمی که سابقه آن به قرن ۱۲ باز می‌گردد.تفاوت و سلیقه‌های مختلف در عقیده و مذهب در ایتالیا سبب شده تا پرچم این کشور خیلی دیر تبدیل به یک پرچم واحد شود.از این رو تاریخچه پرچم ایتالیا در طول تاریخ دارای روایات و فراز و نشیب فراوان بوده است.به طور قطع پرچم امروزی ایتالیا الگویی از پرچم فرانسه در دوره ناپلئون بوده که با شعار ملی گرایی به وحدت رسیدند. این پرچم ابعاد توسط ژنرال لومبارد در میلان مورد استفاده قرار گرفت و بعد از حمایت پادشاه به پرچم اصلی تبدیل شد.

خرید پرچم کشورها

طراحی پرچم

در اوایل قرن ۱۹ میلادی، در اکثر مناطق ایتالیا از پرچم سه رنگ سبز، سفید، و قرمز بعنوان پرچم رسمی استفاده کردند.این سه رنگ از پرچم فرانسه و انقلاب آنها الهام گرفته شده است. دلیل این تاثیر پذیری از فرانسه به زمان فرمانروایی ناپلئون بر شمال ایتالیا بر می‌گردد.وقتی که ناپلئون شمال ایتالیا را در اختیار گرفت پرچم فرانسه تاثیر عمیق بر پرچم رسمی ایتالیا گذاشت.در نهایت پرچم سه رنگ ایتالیا در سال ۱۷۹۸ میلادی رسماً توسط جمهوری سیسالپین به تصویت و تائید رسید. بعد از تصویب پرچم ملی از آن در سرتاسر ایتالیا بعنوان پرچم ملی استفاده شد.پرچم ایتالیا به شکل مستطیل و به سه رنگ سبز، سفید و قرمز و بصورت نوارهای عمودی مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

پرچم ایتالیا

قرن نوزدهم ایتالیا

در سال ۱۸۰۲ کشور که تحت حکمفرمایی و تحت تاثیر انقلاب فرانسه و ناپلئون بود تشکیل و پرچم جدیدی را به عنوان پرچم رسمی انتخاب کرد.شکل هندسی پرچم مثل سابق به شکل مربع و نوارهای عمودی سبز، سفید، قرمز در آن ثابت بودند.اما در طراحی و المان پرچم دچار تغییراتی شد.در نتیجه پرچم جمهوری ایتالیا به رنگ قرمز و یک لوزی سفید رنگ در مرکز آن و یک مربع سبز در وسط رنگ سفید ایجاد گردید.جمهوری ناپلئون ایتالیا در سال ۱۸۰۵ هنگامی که در فرانسه انقلاب رخ داده و ناپلئون بناپارت بر تخت پادشاهی تکیه زده بود به قلمرو پادشاهی ایتالیا تبدیل شد.پرچم پادشاهی مشابه پرچم جمهوری ایتالیا بود جز اینکه شکل مربعی آن به شکل مستعطیل تغییر پیدا کرد.علاوه بر این تغییر کلی در شکل هندسی پرچم عقاب امپراتوری فرانسه و شخص ناپلئون به پرچم اضافه گردید.این پرچم در طول حکومت ناپلئون و تا سال ۱۸۱۴ نیز پرچم رسمی ایتالیا بود و در تمامی مراکز نظامی و بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گرفت.پس از نابودی حکومت ناپلئون در فرانسه، پرچم رسمی ایتالیا نیز از بین رفت.

پرچم ایتالیا

تغییر حکومت

زمانی که رم به عنوان پایتخت پادشاهی در ایتالیا انتخاب و یک تاج پادشاهی نشانگر حکومت شاهنشاهی توسط شاه ویتوریو امانوئل دوم به پرچم اضافه گردید.در طراحی پرچم ایتالیا نماد تاج و نماد ساوویا در پرچم ایتالیا باقی ماند و این طراحی در پرچم ایتالیا تغییری نکرد.ایتالیا در سال ۱۹۴۶ و پس از انقلاب از سلطنت تبدیل به جهموری شد و این یعنی پایان سیطره فرانسه بر ایتالیا بود.ایتالیا بعد از تبدیل شدن به جمهوری دست به تغییرات در پرچم خود زد و تمامی نمادها را از پرچم حذف و فقط نوارهای عمودی را به عنوان طرح نهایی و رسمی انتخاب کرد.

پرچم پادشاهی ایتالیا

معنی رنگ پرچم

رنگ سفید پرچم ایتالیا نشان دهنده ایمان که مرکز آن را در کشور خود می‌دانستند یعنی واتیکان.رنگ قرمز نشان دهنده نیکوکاری در این کشور می‌باشد.نیکو کاری در کشور ایتالیا یکی از مهمترین شاخصه‌های انسانی می‌باشد.رنگ سبز به عنوان نماد و منظره سرسبز منقطه ایتالیا و اطراف رشته کوه آلپ است. از دیگر معانی رنگ سفید نمادی از برف در رشته کوه آلپ و قرمز نشانه و نمادی از خونریزی در راه انقلاب و استقلال کشور ایتالیا دانست.ایتالیایی‌ها با داشتن روحیه وحدت و وطن پرستی در بین مردمان جهان زبانزد هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *