دسته‌بندی نشده

پرچم کشورها|کشورهای اسکاندیناوی

پرچم کشورهای اسکاندیناوی

پرچم کشورها|کشورهای اسکاندیناوی

منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا و در نزدیکی قطب شمال واقع شده است.کشورهای منطقه اسکاندیناوی سوئد، نروژ، دانمارک و قسمتی از فنلاند می باشد.این منطقه که به شبه جزیره اسکاندیناوی شناخته می شود از سه طرف توسط آب های آزاد احاطه شده است. رشته کوه های اسکاندیناوی مرز میان این کشورها می باشد. نژاد و پیشینه مردم این سرزمین به وایکینگ ها باز می گردد.زبان مردم این سه کشور بسیار بهم نزدیک می باشند و از خانواده زبان های هندواروپایی هستند.در مقاله قصد داریم پرچم کشورهای اسکاندیناوی را مورد بررسی قرار دهیم.

پرچم کشورهای اسکاندیناوی

سرگذشت یک پرچم

پرچم به عنوان نمادی هویتی و ملی در هر منطقه ای شناخته می شود. مردمان اسکاندیناوی که وایکینگ بودند بدلیل هجوم گسترده به اروپا بیشترین استفاده را از پرچم می کردند.مردمان تازه مسیحی شده این منطقه با الهام از صلیب، پرچم های خود را طراحی کردند. زمینه و اساس طراحی پرچم کشورها این منطقه پرچم دانمارک می باشد.آنها به دلیل اعتقادات خود به صلیب بیشترین قدرت را برای حفظ صلیب و پرچم به می بردند.

پرچم کشور دانمارک

پرچم دانمارک قدیمی ترین پرچم جهان که مورد استفاده قرار گرفته می باشد.پرچم کشور دانمارک را نماد طراحی پرچم کشورهای شبه جزیره اسکاندیناوی می دانند.طبق افسانه های این کشور اولین پرچم کشور دانمارک از آسمان بر زمین فرود آمد.طبق این افسانه زمانی که دانمارکی ها بعد از تصرف بخشی های از کشور آلمان به سمت استونی هجوم بردند.اما در این نبرد دانمارکی ها بودند که در حال  شکست خوردن بودند و در این زمان اسقف ها به کمک آمدند.آنها طبق این افسانه به دور تپه ای گرد هم آمدند و دست به دعا برداشتند.در این زمان ابرها کنار رفتند و پارچه سرخ رنگ بزرگی از آسمان به زیر افتا که صلیب سفیدی بر روی آن قرارداشت.این علامت باعث روحیه دانمارکی ها و پیروزی بر ارتش استونی شد.

پرچم کشور سوئد

پرچم کشور سوئد با زمینه آبی رنگ همراه با یک صلیب زرد اسکاندیناوی که به سمت چهار طرف امتداد پیدا کرده است.پرچم کشورهای اسکاندیناوی الهام گرفته از هم هستند و گفته می شود که پرچم سوئد از پرچم کشور دانمارک الهام گرفته است.رنگ های به کار رفته در پرچم سوئد رنگ پادشاهی سوئد که در سال 1275 حکومت می کرده است می باشد.بر اساس افسانه ها در قرن 12 میلادی پادشاه سوئد اریک مقدس در زمان جنگ با فنلاند صلیب طلایی در آسمان دید که بر زمین فرود آمد. اریک مقدس این را هدیه ای از طرف خداوند دانست و صلیب زرد رنگ را با الهام از رنگ آسمان به عنوان نماد و پرچم سوئد انتخاب کرد.

پرچم کشور نروژ

این کشور یکی از قدیمی ترین حکومت های پادشاهی در اروپا می باشد. این کشور که در سرزمین اصلی واکینگ ها در قدیم بوده است امروزه یکی از ثروتمندین ترین کشورها و دارای بالاترین شاخص های اجتماعی می باشد.پرچم این کشور مانند بقیه کشورها منطقه اسکاندیناوی الهام گرفته از کشور دانمارک می باشد.پرچم این کشور در سال 1821میلادی به تصویب و به رسمیت شناخته شد.

کشورهای نوردیک

منطقه نوردیک نباید با منطقه اسکاندیناوی اشتباه گرفته شود . وقتی به کشورهای اسکاندیناوی ایسلند و فنلاند را اضافه کنیم باید از عبارت کشورهای شمالی یا نوردیک استفاده کنیم.در برخی مواقع مشاهده می شود که به جای کلمه اسکاندیناوی از کلمه کشورهای شمالی یا نوردیک استفاده می شود.در حالی که این اسم کاملاً متفاوت می باشد.برای مشاهده سایر محصولات پرچم کشورها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *